Skleník z polykarbonátu jako dar k narozeninám


Máte v rodině, v příbuzenstvu či mezi jinými přáteli někoho, kdo se věnuje pěstování rostli, a chcete mu udělat radost pořízením skleníku? Pak byste mohli dát přednost skleníkům z polykarbonátu. Co to vlastně je a jak si polykarbonátový skleník představit? Polykarbonát je plastická hmota, velmi kompaktní a pevná a zároveň lehká. Tyto vlastnosti se dobře hodí pro výrobu deskových komponent, z nichž se sestavují konstrukce skleníků. Desky se nařežou na požadovaný tvar a vyplní místa, kde by mohlo být sklo. V podstatě jej plně nahradí a svými vlastnostmi třeba i předčí.

rostliny ve skleníku

UV filtr – desky z polykarbonátu lze opatřit UV filtrem, který chrání rostliny před některými složkami ultrafialového záření podobně, jako to umí sklo.

Nízká hmotnost – skleněné desky pro výstavbu skleníku na prodej jsou poměrně těžké a díky tomu vzroste hmotnost konstrukce celkem výrazně. Toto pak může komplikovat situaci při stěhování či přesouvání skleníku na jiné místo, anebo při jeho umístění na prostory s omezenou nosností podloží, například na balkon či terasu.

malý skleník

Průhlednost – polykarbonát může vytvářet velmi zvláštní povrch, který umožňuje dostatečnou propustnost světla, ale zároveň není přesně zřetelné, co se nachází za těmito deskami. Díky tomu získá skleník atraktivní vzhled, bude působit celistvě a zajímavě. Je to podobné, jako když si necháte zasklít skleněnou výplní dveře v bytě, kde má sklo hrbolatou a ozdobnou strukturu.

Rozbití desek – rozhodně vám nepřejeme jakékoli poškození skleníku, ale pokud k tomu přece jen dojde, například pádem těžké větve stromu nebo kamenem, desky z polykarbonátu se prolomí, ale plastové střepy jsou dobře zřetelné a nejsou tak nebezpečné, jako střepy ze skla. Rozbité sklo se roztříští na tisíc kousků a drobné úlomky mohou zůstat v okolí skleníku i dlouhou dobu – nevšimnete si jich a pak se někdo o ně pořeže.